אודות ד"ר יעל אסטרייכר

ד"ר יעל אסטרייכר-קדם היא מומחית למחלות אף-אוזן- גרון, ניתוחי ראש וצוואר, בוגרת הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל-אביב. את ההתמחות באף-אוזן-גרון עשתה במרכז הרפואי רבין שבפתח-תקווה. במהלך ההתמחות נבחרה למתמחה מצטיינת ועברה את בחינת סיום ההתמחות בהצטיינות.

לאחר תום ההתמחות בשנת 2003 עברה לעבוד ביחידת אף-אוזן-גרון ילדים שבבית-החולים דנה, במרכז הרפואי ע"ש סוראסקי תל-אביב. בתקופה זו השתלמה בטיפול במגוון בעיות וניתוחי אף-אוזן-גרון השכיחים בילדים, וביניהם דלקות אוזניים, נוזלים באוזניים, כפתורים, דום נשימה בשינה, דלקות שקדים, כריתת שקדים ואדנואידים, גידולים מולדים בראש ובצוואר, בעיות קול, בליעה והפרעות נשימה שמקורן בנתיב אויר עליון בילדים.

בשנת 2007 יצאה להתמחות בת שנתיים בלרינגולוגיה באוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה, ארה"ב. שם התמחתה בטיפול בגידולי גרון, נגעים במיתרי הקול, בעיות קול וצרידות, בעיות בליעה, טיפולים אנדוסקופיים בסעיפים בושט (Zenker's diverticulum), ניתוחים בלייזר למיתרי הקול והזרקות קולגן ובוטוקס למיתרי הקול. עם שובה לארץ בסוף 2009 פתחה מרפאה לטיפול בבעיות קול, בליעה ואף-אוזן-גרון ילדים.

ד"ר אסטרייכר-קדם מכהנת כרופאה בכירה במחלקת אף-אוזן גרון במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי, מנהלת שירות לרינגולוגיה ומנהלת מרפאת קול ובליעה. היא נמנית גם על צוות המנתחים של בית החולים אסותא רמת החייל.

קביעת תור

שליחה
טלפון
שם
טופס כתיבת שאלה
נושא השאלה
השאלה
שם (לא יוצג באתר)
דוא"ל (לא יוצג באתר)
טלפון (לא יוצג באתר)
צרף תמונה
יש לאשר את תנאי השימוש לפני השליחה
שלח
איזה מידע חשוב לכתוב בשאלה
1) גיל
2) מין
3) סימפטומים
שמירת פרטיות
השאלות והתמונות המצורפות לשאלה מתפרסמות באתר וחשופות לכלל הגולשים באינטרנט. שם הכותב, הטלפון והדוא"ל לא יוצגו באתר.

21 שאלות גולשים בעמוד זה

מה הטיפול הנדרש עבור גרנומולה למעט תרופה נגד החזר חומצה מהקיבה ומנוחה מדיבור .אני מטופל 3 חודשים בתרופות אך הפצע בגרון ללא שינוי ?
יעל אסטרייכר-קדם
שלום,
לוודא שהמינון וסוג נוגד החומצה מתאים, שיעורי דיבור, הזרקת בוטוקס, הזרקת סטירואידים, ניתוח.
בברכה,

בברכה,
ד"ר יעל אסטרייכר-קדם

אבי איש מבוגר מעל ל- 90 שנה, עברנו בדיקות של FEED ובדיקת וידאופרוסקופי והממצאים מראים על בעיית zenker. אבי סובל מהתקפי שיעול חזקים בעיקר לפני השינה המונעים ממנו את השינה בלילה. האם במצב הנוכחי ניתן להמנע מניתוח עם הרדמה ובצע רק טיפול אנדוסקופי ? הנושא דחוף, אודה לתשובתך . בברכה ותודה
יעל אסטרייכר-קדם
שלום,
יתכן שאתה מתאים לטיפול אנדוסקופי גמיש בסדציה שנעשה במכון גסטרו. קבע בבקשה תור להתייעצות 03-6970700.

בברכה,
ד"ר יעל אסטרייכר-קדם

מזה מס שנים אחרי אירועי שפעת הייתי מקבלת שיעול כלב ומאבדת את הקול. בחודשים האחרונים חליתי 4 פעמים ומאז כל הזמן יש "נזילה" קבועה של נוזל שקוף וצמיגי מאחורי האף לגרון שגורמת לשיעול כלב וצרידות כבר כחודש הצרידות לא עוברת.טופלתי באנטיביוטיקה סטרונז וקודיביס. ללא השפעה על התופעות. עברתי אנדוסקופיה ו ct סינוסים.
למעט מחיצת אף עקומה רופא א.א.ג. לא מצא סיבה
לנ"ל. מה לעשות ? לציין שאני מורה ולא יכולה לעבוד
יעל אסטרייכר-קדם
שלום, קשה לענות מבלי לבדוק אותך ומבלי לראות את ה- CT שעשית. יתכן שכדאי לעבור גם בירור אלרגיה וגם בדיקת תפקודי ריאות.

בברכה,
ד"ר יעל אסטרייכר-קדם

שלום לך דוקטור.אחותי צרודה כבר במשך חטדש וחצי היא ממש לא יכולה לדבר, רופא שלח אותה לעשות גסטרו דרך הפה והבדיקה יצאה תקינה, אמרו לה לחזור לאף אוזן גרון. אשמח מאוד אם אוכל ליצור איתך קשר בדרך כל שהיא, או אם תיצרו איתי קשר
יעל אסטרייכר-קדם
שלום,
כדי לדעת מה הסיבה חצרידות אצטרך לבדור את אחלותך. אנא קבעו תור לבדיקה.

בברכה,
ד"ר יעל אסטרייכר-קדם

אני בת 68. לפני שנה וחצי עברתי ניתוח טימפנו-מסטואיד באוזן שמאל. לאחרונה נכנסו מים לאוזן. מאז יש לי כאבים, תחושת לחץ משני צידי הראש, וכאבי ראש. נבדקתי גם בקו"ח, וגם במרפאה באיכילוב, והתשובה היתה זהה: הכל תקין. אני די אובדת עצות.
יעל אסטרייכר-קדם
שלום,
מציעה לפנות שוב לבדיקת רופא אף אוזן גרון מומחה לניתוחי אוזניים (אוטולוג). יתכן גם שהבעיה אינה נובעת ממחלה באוזן ואלי דרושה גם בדיקת נוירולוג ואולי בדיקות הדמייה. פני בבקשה לרופא אף אוזן גרון מומחה לאוזניים להמשך בירור.

בברכה,
ד"ר יעל אסטרייכר-קדם

שלום רב . בתי בת ה11 סובלת שנים מאז לידתה מקול צרוד ולפעמים הצרידות מחמירה. האם יש טיפול לכך ?
יעל אסטרייכר-קדם
שלום,
בתך זקוקה לבדיקת מיתרי הקול. הטיפול בהתאם לממצאים בבדיקה. קבעי בבקשה תור למרפאה לבדיקה. בברכה,

בברכה,
ד"ר יעל אסטרייכר-קדם

שלום יעל עברתי לפני שבועים ניתוח פריצת דיסק בצוואר ומאז הקול שלי לא חזר לקדמותו בקושי שומעים אותי הקול צרוד מה ניתן לעשות בשביל להחזיר את הקול לקדמותו
יעל אסטרייכר-קדם
שלום,יתכן שבעקבות הניתוח עצמו בצואר או ההרדמה הכללית יש פגיעה במיתרי הקול. כדי לדעת את סוג הפגיעה עליך לעבור בדיקה של מיתרי הקול. הטיפול בהתאם לממצאים.

בברכה,
ד"ר יעל אסטרייכר-קדם

בן 85, ברקע מ/א ארוע מוחי ב- 2011 ולאחר מכן אנדארטרקטומיה. מ/א תיקון מפרצת בטנית. מחלות רקע לבביות.
ידוע על זנקר דיברטיקולי גדול.
סימפטומטי מאוד- קשיי בליעה של מזונות רבים ואספירציות
האם מתאים לניתוח אנדוסקופי ?
מהם סיכויי ההצלחה במצב זה?
סיבוכים ?
האם הרדמה מלאה או רק דורמיקום ?
תודה
יעל אסטרייכר-קדם
שלום,
יכול להיות שמתאים. צריך להסתכל בצילום בליעת בריום, מפתח הפה, היכולת להניע את הצואר.
הניתוח בהרדמה כללית. סיכויי הצלחה כ- 85%.
סיכונים בין השאר: פגיעות בפה, בשיניים, קרע בושט, דלקת בבית החזה.

בברכה,

בברכה,
ד"ר יעל אסטרייכר-קדם

כבר 3 שנים אני סובלת מכאב כרוני בבליעה צד ימין מתחת ללסת ממש עמוק עשיתי צילומים הכול תקין רופא שיניים לא נמצא משהו , בנוסף יש ספאזם שרירי מסביב ונוקשות שמכבידה ומוסיפה כאב עצום אובדת עצות !
האם ניתן לטפל בבעיית הצרידות ? נתוח או......