קול

בעולם התקשורתי של היום, הקול שלנו הוא במקרים רבים המייצג הראשון שלנו. להפרעות בקול השפעה על יחס הסביבה אלינו, על התקשורת הבין אישית, על אפשרויות התעסוקה שלנו, על התפתחות הקריירה ועל הדימוי העצמי. הפרעות בקול הן שכיחות באוכלוסיה ובפרט אצל אנשים שמדברים הרבה, זמרים, שחקנים, מורים, מרצים, מנהלים, מעשנים, אנשים אחרי ניתוחים בראש צוואר וחזה, אנשים עם בעיות נוירולוגיות ועוד. במרבית המקרים, על-ידי אבחון נכון של בעיית הקול וטיפול מתאים ניתן לשפר את איכות הקול ולהשפיע לטובה על היכולת התקשורתית שלנו.

האבחון במרפאת הקול של ד"ר יעל אסטרייכר-קדם מתאים לאנשים שחוו שינוי בקול לאחרונה או שסובלים מצרידות ממושכת ומעוניינים באבחון מקיף ובטיפול לבעייתם. במרפאה תבוצע הערכה של בעיית הקול ע"י ד"ר אסטרייכר-קדם, מומחית לבעיות קול ובליעה. אבחון הקול כולל שיחה מקדימה בניסיון להתחקות אחר הגורמים לבעיית הקול, מבחני קול שונים, בדיקה אנדוסקופיה של מיתרי הקול, בדיקה מקיפה של הראש והצוואר, שיחת סיכום והמלצות לגבי המשך טיפול. במידת הצורך יופנה המטופל להמשך אבחון על ידי קלינאית תקשורת מצוות המרפאה.

הטיפול בבעיית הקול מותאם לכל מטופל באופן אישי על ידי ד"ר אסטרייכר-קדם בהתאם לממצאים בבדיקת הגרון ובאבחון הקול. הטיפולים יכולים לכלול שינוי בהרגלים, בדיאטה או בתרופות, תרגילי קול בהדרכת קלינאית תקשורת, הזרקות למיתרי הקול שמבוצעות במרפאה, או ניתוחים המבוצעים ע"י ד"ר אסטרייכר-קדם בבית החולים אסותא רמת החייל.

 

טופס כתיבת שאלה
נושא השאלה
השאלה
שם (לא יוצג באתר)
דוא"ל (לא יוצג באתר)
טלפון (לא יוצג באתר)
צרף תמונה
יש לאשר את תנאי השימוש לפני השליחה
שלח
איזה מידע חשוב לכתוב בשאלה
1) גיל
2) מין
3) סימפטומים
שמירת פרטיות
השאלות והתמונות המצורפות לשאלה מתפרסמות באתר וחשופות לכלל הגולשים באינטרנט. שם הכותב, הטלפון והדוא"ל לא יוצגו באתר.