ניתוח חוזר לכפתורים באוזניים
| 5/19/2019 |
הילד שלי כיום בן 5 עבר לפני כמה זמן יותר משנה את הניתוח והמנתח שלו אמר שצריך שוב לעבור ניתוח (עם עיכוב התפתחותי כולל שפה) מה עושים האם חייב שוב ניתוח ומה זה יפתור ? האם התקדם או ישאר תקוע ואז לא עשו כלום בזה תודה על מענה
יעל אסטרייכר-קדם
שלום,
לעיתים נוזלים באוזניים חוזרים לאחר שהכפתורים הקודמים נפלו. אם עדיין קיימת בעיית שמיעה משמעותית כתוצאה מהנוזלים באוזניים מומלץ לשקול שוב הכנסת צינוריות איוורור. יש צינוריות הנשארות באוזן תקופה יותר ממושכת וכדאי לשאול את המנתח אם יש מקום להכניס צינוריות כאלו הפעם.
ירידה בשמיעה יכולה לתרום לעכוב שפתי, אך יתכן שיש גורמים נוספים. כדאי גם להתייעץ עם רופא מומחה להתפתחות ילדים ועם קלינאית תקשורת. יש גם מסגרות חינוכיות כגון גן שפתי שעשויות לעזור.

בברכה,
ד"ר יעל אסטרייכר-קדם

ניתוח חוזר לכפתורים באוזניים
| 10/12/2019 |
בני בן ה5 צריך לעבור שוב ניתוח כפתורים הוא לצערי עם מוצץ וזה בעיה גדולה אמרו לי גם הוא בחינוך מיוחד ועם עיכוב התפתחותי ועל הספקטרום אוטעסטי אני בדילמה האם לעשות שוב ניתוח מה זה הפתור חודש הבא הולכת להתייעץ איך להכין אותו שוב לניתוח
יעל אסטרייכר-קדם
שלום,
אם לבנך ירידת שמיעה כתוצאה מנוזלים באוזניים תקופה ארוכה, כדאי לעשות שוב כפתורים. הניתוח יישפר את שמיעתו ואולי את התקשורת עמו. הניתוח נעשה בהרדמה מלאה קצרה. ניתן לתת לו סירופ לשתיה לפני ההרדמה כדי שקצת יטשטש וירגיע אותו לפני הכניסה לחדר ניתוח. שיהיה בהצלחה.

בברכה,
ד"ר יעל אסטרייכר-קדם